Digitālais brančs - no Tuvās nākotnes
FlyMeAway un OTTO Hotel & Sun vadītājs Jurģis Sedlenieks.
Dalīsies pieredzē par saviem diviem uzņēmumiem, FlyMeAway un OTTO Hotel & Sun. Abus uzņēmumus nepastarpināti skar COVID-19 pandēmija. Pirms kļūs labāk, būs vēl sliktāk. Vai digitalizācija varētu būt zāles?
Raidījuma Digitālās brokastis vadītājs Artis Ozoliņš
Savā stāstā "Tehnoloģijas mūs aizstās! Vai papildinās?" es pievērsīšos dažādām šī un aizvadīto gadu tehnoloģiju aktualitātēm, par kurām sabiedrībā ir izskanējušas bažas, ka tās aizstās cilvēkus. Roboti, droni, mākslīgais intelekts, lietotnes - šie ir tikai daži no piemēriem, kas likuši cilvēku uzacīm saraukties. Stāsta otrajā daļā ar skatītājiem interaktīvi izspēlēsim ikgadējo tehnoloģiju podkāsta #DigitālāsBrokastis prognožu spēli "būs-nebūs", kurā aicināšu prognozēt kādi pavērsieni varētu norisināties tehnoloģiju pasaulē.
Aerones un Intelligent Systems pārstāvis Dainis Krūze.
Aerones adaptācija tirgus prasībām - no droniem pie robotiem. Aerones darbības pamatā sākotnēji bija augstas celtspējas drons, kas tika testēts dažāda veida pakalpojumu sniegšanai, tajā skaitā - vēja turbīnu apkopēm. Attīstot šī pakalpojuma kvalitāti, nācas mainīt arī tehnoloģiju - šobrīd Aerones darbības pamatā dronu vietā ir speciāli izstrādāta robotiska tehnoloģija vēja turbīnu apkopēm.
TechHub Rīga valdes locekle Līna Marta Sarma saka: “Attīstoties tehnoloģijām līdzi nāk arī to pielietošana arī nozarēs, ārpus inženierijas tai skaitā mākslā. Arvien biežāk mākslas nozares plūst kopā ar izklaidi veidojot arvien jaunus oriģinālus biznesa produkts un jaunu ņēmumus. Lekcijas laikā paskatīsimies uz to kā notikusi mākslas un humanitāro zinātņu attīstība un kā arvien vairāk šī nozare rod veidus kā no tās pelnīt”.
KEBBE IT vadītājs Edgars Kebbe un projektu vadītāja Kristīne Līce
Mainoties globālajai situācijai pandēmijas laikā ir jāmainās arī uzņēmumu biznesa modelim. Šis būs stāsts par to kā ir mainījusies e-komercija COVID-19 laikā, par nepieciešamo pārmaiņu procesu un iespējām kādas mēs varam izmantot, lai spētu attīstīties atbilstoši laikam. Mēs ikdienā strādājam pie risinājumiem, lai uzņēmumi spētu augt un attīstīties un dalīsimies tajā arī ar Jums!
Pasākumu moderē studenti Arnita Zariņa, Mārcis Ivanovs un Krišjānis Vilnis.
Tiešraide būs te - https://www.facebook.com/events/386016672597222
Satelītpasākums "Personāla atlase un NVA pakalpojumi darba devējiem"
Informatīvs seminārs par personāla atlasi, CV un vakanču portālu un NVA atbalsta iespējām darba devējiem.
Seminārā darba devēji tiks informēti par pieejamiem NVA pakalpojumiem - vakanču reģistrēšanu, piemērotu pretendentu atlasi, aktuālajiem aktīvajiem nodarbinātības pasākumiem, kas tiek īstenoti sadarbībā ar darba devējiem.
Dalību pieteikt, sūtot e-pastu uz cesis@nva.gov.lv
Kā darbiniekam pārkvalificēties, lai būtu konkurētspējīgs mūsdienu darba tirgū?
Šobrīd strauji mainās darba vide - dažās nozarēs ātrāk, citās lēnāk. Jaunākie pētījumi liecina, ka drīzumā mēs būsim tik labi un vērtīgi darbinieki, cik labas un jaudīgas būs mūsu prasmes. Ārkārtīgi svarīgi apzināt, kuras prasmes un kompetences nākotnes ekonomikā būs vispieprasītākās.
Pārmaiņu vadība digitālajā laikmetā
Nekas nav tik nemainīgs šajā pasaulē, un, protams, arī biznesā, kā nepārtrauktas pārmaiņas. Viens no nopietnākajiem vadītāja uzdevumiem jebkurā organizācijā ir izprast tās attīstību, nospraust mērķus un vadīt organizāciju tās pārmaiņu ceļā. Taču, organizācijai mainot savus paradumus, procesus vai domāšanu tehnoloģiju ietekmē, rodas vēl papildus izaicinājumi, jo sastopamies ar to, ko mēs nezinām – neizprotamas tehnoloģijas, nezināmi riski, diskomforts no tā, ka neesam vairs tik kompetenti šajā jomā. Tāpēc arī tas, ko sauc par uzņēmumu digitālo transformāciju jeb process, kā arvien vairāk izmantot tehnoloģiju sniegtās priekšrocības uzņēmuma darbībā, bieži tik viegli nenotiek. Digitālās Inovācijas centra iniciatīvas mērķis kļūt par digitālo gidu ikvienam Latvijas uzņēmējam, palīdzot iedraudzēties ar tehnoloģijām, novērtēt to priekšrocības un ieguvumus jebkurā uzņēmumā un jebkurā to pielietojumā.
Ko darīt savādāk, lai būtu labāk?
Mūsu ikdiena sastāv no neskaitāmiem procesiem par kuru eksistenci mēs nojaušam, bet īpaši tajos neiedziļināmies, jo viss notiek pašplūsmā un lietas rezultātā virzās uz priekšu. Tāpat ir ar biznesu, kura pamatā ir daudz procesu, kurus mēs apzināmies, bet jautājums paliek atklāts – cik detalizēti mēs viņus izprotam? Sev atvēlētajās 20 minūtēs pastāstīšu par to cik būtiski ir izprast sava biznesa procesus un kā šī izpratne var palīdzēt ‘pareizo’ lēmumu pieņemšanā, kas var būtiski uzlabot uzņēmuma attīstību.
Discussion "Value of User Centred Design in entrepreneurship. Creative experts share their personal experience & pro tips"
Diskusija “Lietotāju centrēta dizaina vērtība uzņēmējdarbībā” (angļu valodā)
Diskusiju moderē Gunita Kuļikovska.
Personīgajā pieredzē un profesionālos padomos radās Design Elevator līdzdibinātājs Charles Bušmanis, ZELTINI vadītājs Aigars Lauzis un industriālais dizainers Jānis Beinerts.
Satelītpasākums - Jāņa Kļaviņa lekcija "Mārketings nav reklāma! Kā izmantot mārketinga rīkus apgrozījuma palielināšanai"
Jānis Kļaviņš – mārketinga profesionālis, uzņēmējs, uzņēmumu attīstības konsultants, mārketinga stratēģiju pasniedzējs mārketinga akadēmijā. Konsultējis vairāk nekā 400 uzņēmumus visā Latvijā. Izstrādājis mārketinga stratēģijas vairākiem Latvijas “lielajiem” zīmoliem.
Reizēm uzņēmumi ar vārdu “mārketings” saprot komunikāciju. Tā ir tuvredzīga pieeja un bieži vien traucē sasniegt uzstādītos mērķus. Šajā lekcijā parādīšu veidus, kā plašāk apskatīties uz uzņēmuma mārketinga procesu un apzināt mārketinga rīkus, kas izmantojami apgrozījuma mērķu sasniegšanai.
Pieteikšanās forma: https://forms.gle/oMGPtACwaZQTKKL96
IT MEET UP
18:00 - 19:00 IT infrastruktūras attīstība un tendences. Wordline Global vecākais sistēmu inženieris Jānis Stirna.
Kā transformējusies “dzelžu” pasaule? Linux nozīme biznesa vidē. Pasaules prakse (Mega-uzņēmumu risinājumi, mākoņi, DevOps)
19:00 - 20:00 Windows virtuālās darbstacijas. Wordline Global, sistēmas administrators Uvis Grava.
Kā virtuālās darbstacijas var palīdzēt attālinātajā darbā? Virtuālo darbstaciju uzturēšana (izaicinājumi klientiem un IT administratoriem). Microsoft serveri mākoņpakalpojumos.
Tehniskās sarunas - https://www.facebook.com/CesuDC/posts/1802710789882331
20:00 - 21:00 IT nozares diskusija “Kas ir vieda pilsēta un ko jādara rīt lai par tādu kļūtu Cēsis?”
Dalībnieki: “Tilde” valdes priekšsēdētājs Andrejs Vasiļjevs, “EchoTech” tehniskais, radošais vadītājs, ideju ģenerators un realizētājs Kaspars Urbāns, “OGN” vadītājs, programmētājs, Priekuļu novada pašvaldības deputāts Māris Baltiņš.
IT diskusija - https://www.facebook.com/CesuDC/posts/1802712749882135
Attālinātais vadītājs
Vai vadītājs, kuru nesastop klātienē katru dienu, var būt labs vadītājs? Ko darīt vadītājam, kura komanda ir pametusi biroju un iekārtojusies virtuālajā birojā? Kur ir tā robeža, kad vadītājam ir jāsaka – šodien beidzam, tagad ir laiks “iet mājās un aizvērt virtuālā biroja durvis”.
Caur ērkšķiem uz zvaigznēm
Kāpēc Cēsīm vajadzīgs kosmoss? Topošā Kosmosa izziņas centra idejas autora stāsts par grūtībām un izaicinājumiem ejot uz lielu un neticamu mērķi. Kā veidot sabiedrības uzticību? Kā noturēt motivāciju sevī un citos? Kā piecelties no neveiksmēs un kritumiem?
Senioru un rotaļu laukumi kā iedvesmas avots
Ko bērni un seniori mums iemāca par motivāciju un atbilstošiem darba rīkiem? Senioru vingrošanas laukumos un bērnu rotaļu laukumu gūtās atziņas un novērojumi var tikt attiecināti arī uz darba vidi un darbiniekiem. Ar pareizajiem rīkiem un apstākļu radīšanu varam lauzt stereotipus. Stāsts būs par labāku pilsētvidi, bet šos pašus principus varam ņemt vērā arī savos uzņēmumos.
Kā slinkumu pārvērst radošumā
Par to, kā tikt galā ar slinkumu darīt monotonas darbības un kā slinkums darīt monotonās darbības atver radošumu, lai izdomātu arvien jaunus risinājumus, kas paātrina vai uzlabo noteiktus procesus. Par to, kā radās Beloved boards ideja un par to, cik ļoti svarīgi ir nospraust mērķus.
Vadītājs un iespēja
Buildit Latvia veic investīcijas agrīnas attīstības uzņēmumos, kuriem ir prototips, lieli un straujas attīstības plāni. Būtībā, investīcija tiek veikta komandā. Bet, lai uzņēmums strauji augtu – ir jāaug arī tās vadītājam. Vadītāja spēja augt līdz ar uzņēmumu ir iespēja pārējiem komandas dalībniekiem, darbiniekiem un investoriem sasniegt savus mērķus.
Satelītpasākums - darbnīca "Informācijas nodošana caur izglītojošām spēlēm un spēļošanu (gamification) mācību iestādēm un uzņēmumiem"
Spēles ir alternatīva nogurdinošām lekcijām, tās var iepazīstināt ar produktu, iemācīt grūti uztveramu vielu un bieži vien spēlētājs pat neapzinās, ka spēlē spēli. Dalībnieki varēs uzzināt, kādas izglītojošas spēles un spēļu elementus var izmantot darbinieku vai klientu apmācībām, motivēšanai, attieksmju veidošanai un virzīšanai uz konkrētu darbību. Darbnīcā ikvienam būs iespēja izmēģināt roku savas spēles prototipa izveidē.
Pieteikšanās: https://ej.uz/speludarbnica
Papildus informācijai rakstiet elinagravelsina@gmail.com vai zvaniet 29356998
www.spelurisinajumi.lv
10 Bezmaksas koučinga sesijas Cēsu uzņēmēju foruma dalībniekiem
Koučinga saruna: 30 minūtes 1 personai.
Kad vērts pieteikties koučinga sarunām:
Ir neziņa, enerģijas vai motivācijas trūkums
Problēmas, domu, ideju iestrēgums, atkārtošanās
Vēlme pilnveidoties un attīstīties
Jauni izaicinājumi, pārmaiņas
Jauns amats vai komanda
Potenciālie sarunu virzieni:
Laika, resursu plānošana
Komunikācijas uzlabošana
Darba un privātās dzīves līdzsvara meklēšana
Konflikta situāciju, domstarpību risināšana
Vienošanos veidošana
Jaunu mērķu izvirzīšana, efektīvāka un ātrāka sasniegšana
Individuālās sarunas notiks attālināti: Skype, Ms Team, Zoom, Whatsapp, tālrunis.
Kontakti:
Agnese Ramata
agnese.ramata@gmail.com
www.agneseramata.lv