November 26, 2020
9:30 am

Digitālais brančs - no Tuvās nākotnes

FlyMeAway un OTTO Hotel & Sun vadītājs Jurģis Sedlenieks.
Dalīsies pieredzē par saviem diviem uzņēmumiem, FlyMeAway un OTTO Hotel & Sun. Abus uzņēmumus nepastarpināti skar COVID-19 pandēmija. Pirms kļūs labāk, būs vēl sliktāk. Vai digitalizācija varētu būt zāles?

Raidījuma Digitālās brokastis vadītājs Artis Ozoliņš
Savā stāstā "Tehnoloģijas mūs aizstās! Vai papildinās?" es pievērsīšos dažādām šī un aizvadīto gadu tehnoloģiju aktualitātēm, par kurām sabiedrībā ir izskanējušas bažas, ka tās aizstās cilvēkus. Roboti, droni, mākslīgais intelekts, lietotnes - šie ir tikai daži no piemēriem, kas likuši cilvēku uzacīm saraukties. Stāsta otrajā daļā ar skatītājiem interaktīvi izspēlēsim ikgadējo tehnoloģiju podkāsta #DigitālāsBrokastis prognožu spēli "būs-nebūs", kurā aicināšu prognozēt kādi pavērsieni varētu norisināties tehnoloģiju pasaulē.

Aerones un Intelligent Systems pārstāvis Dainis Krūze.
Aerones adaptācija tirgus prasībām - no droniem pie robotiem. Aerones darbības pamatā sākotnēji bija augstas celtspējas drons, kas tika testēts dažāda veida pakalpojumu sniegšanai, tajā skaitā - vēja turbīnu apkopēm. Attīstot šī pakalpojuma kvalitāti, nācas mainīt arī tehnoloģiju - šobrīd Aerones darbības pamatā dronu vietā ir speciāli izstrādāta robotiska tehnoloģija vēja turbīnu apkopēm.

TechHub Rīga valdes locekle Līna Marta Sarma saka: “Attīstoties tehnoloģijām līdzi nāk arī to pielietošana arī nozarēs, ārpus inženierijas tai skaitā mākslā. Arvien biežāk mākslas nozares plūst kopā ar izklaidi veidojot arvien jaunus oriģinālus biznesa produkts un jaunu ņēmumus. Lekcijas laikā paskatīsimies uz to kā notikusi mākslas un humanitāro zinātņu attīstība un kā arvien vairāk šī nozare rod veidus kā no tās pelnīt”.

KEBBE IT vadītājs Edgars Kebbe un projektu vadītāja Kristīne Līce
Mainoties globālajai situācijai pandēmijas laikā ir jāmainās arī uzņēmumu biznesa modelim. Šis būs stāsts par to kā ir mainījusies e-komercija COVID-19 laikā, par nepieciešamo pārmaiņu procesu un iespējām kādas mēs varam izmantot, lai spētu attīstīties atbilstoši laikam. Mēs ikdienā strādājam pie risinājumiem, lai uzņēmumi spētu augt un attīstīties un dalīsimies tajā arī ar Jums!

Pasākumu moderē studenti Arnita Zariņa, Mārcis Ivanovs un Krišjānis Vilnis.

Tiešraide būs te - https://www.facebook.com/events/386016672597222

12:00 pm

Pusdienu pārtraukums

Tiešsaiste
26 November
Time:  12:00 pm - 12:50 pm
Location:  Tiešsaiste
1:00 pm

Satelītpasākums "Personāla atlase un NVA pakalpojumi darba devējiem"

26 November
Time:  1:00 pm - 2:30 pm
Location: 
Speaker:  Ilona Rute

Informatīvs seminārs par personāla atlasi, CV un vakanču portālu un NVA atbalsta iespējām darba devējiem.

Seminārā darba devēji tiks informēti par pieejamiem NVA pakalpojumiem - vakanču reģistrēšanu, piemērotu pretendentu atlasi, aktuālajiem aktīvajiem nodarbinātības pasākumiem, kas tiek īstenoti sadarbībā ar darba devējiem.

Dalību pieteikt, sūtot e-pastu uz cesis@nva.gov.lv

12:50 pm

Atklāšana

Tiešsaiste
26 November
Time:  12:50 pm - 1:00 pm
Location:  Tiešsaiste

Moderē Cēsu Digitālā centra valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Ļubinskis

1:00 pm

Kā darbiniekam pārkvalificēties, lai būtu konkurētspējīgs mūsdienu darba tirgū?

Tiešsaiste
26 November
Time:  1:00 pm - 1:20 pm
Location:  Tiešsaiste
Speaker:  Eva Selga

Šobrīd strauji mainās darba vide - dažās nozarēs ātrāk, citās lēnāk. Jaunākie pētījumi liecina, ka drīzumā mēs būsim tik labi un vērtīgi darbinieki, cik labas un jaudīgas būs mūsu prasmes. Ārkārtīgi svarīgi apzināt, kuras prasmes un kompetences nākotnes ekonomikā būs vispieprasītākās.

1:20 pm

Pārmaiņu vadība digitālajā laikmetā

Tiešsaiste
26 November
Time:  1:20 pm - 1:40 pm
Location:  Tiešsaiste
Speaker:  Aiga Irmeja

Nekas nav tik nemainīgs šajā pasaulē, un, protams, arī biznesā, kā nepārtrauktas pārmaiņas. Viens no nopietnākajiem vadītāja uzdevumiem jebkurā organizācijā ir izprast tās attīstību, nospraust mērķus un vadīt organizāciju tās pārmaiņu ceļā. Taču, organizācijai mainot savus paradumus, procesus vai domāšanu tehnoloģiju ietekmē, rodas vēl papildus izaicinājumi, jo sastopamies ar to, ko mēs nezinām – neizprotamas tehnoloģijas, nezināmi riski, diskomforts no tā, ka neesam vairs tik kompetenti šajā jomā. Tāpēc arī tas, ko sauc par uzņēmumu digitālo transformāciju jeb process, kā arvien vairāk izmantot tehnoloģiju sniegtās priekšrocības uzņēmuma darbībā, bieži tik viegli nenotiek. Digitālās Inovācijas centra iniciatīvas mērķis kļūt par digitālo gidu ikvienam Latvijas uzņēmējam, palīdzot iedraudzēties ar tehnoloģijām, novērtēt to priekšrocības un ieguvumus jebkurā uzņēmumā un jebkurā to pielietojumā.

1:40 pm

Kā būt gataviem digitālās transformācijas izaicinājumam

Tiešsaiste
26 November
Time:  1:40 pm - 2:00 pm
Location:  Tiešsaiste
Speaker:  Signe Bāliņa
2:00 pm

Ko darīt savādāk, lai būtu labāk?

Tiešsaiste
26 November
Time:  2:00 pm - 2:20 pm
Location:  Tiešsaiste
Speaker:  Jurģis Priedītis

Mūsu ikdiena sastāv no neskaitāmiem procesiem par kuru eksistenci mēs nojaušam, bet īpaši tajos neiedziļināmies, jo viss notiek pašplūsmā un lietas rezultātā virzās uz priekšu. Tāpat ir ar biznesu, kura pamatā ir daudz procesu, kurus mēs apzināmies, bet jautājums paliek atklāts – cik detalizēti mēs viņus izprotam? Sev atvēlētajās 20 minūtēs pastāstīšu par to cik būtiski ir izprast sava biznesa procesus un kā šī izpratne var palīdzēt ‘pareizo’ lēmumu pieņemšanā, kas var būtiski uzlabot uzņēmuma attīstību.

2:20 pm

Automatizācijas un mākslīgā intelekta ieviešanas veidi mūsdienās

Tiešsaiste
26 November
Time:  2:20 pm - 2:40 pm
Location:  Tiešsaiste
Speaker:  Maksims Naumovs

Ieskats jaunākos Mākslīgā intelekta trendos un iemeslos, kāpēc tēma paliek aktuāla katru dienu. Realizētu projektu piemēri.

3:00 pm

Discussion "Value of User Centred Design in entrepreneurship. Creative experts share their personal experience & pro tips"

26 November
Time:  3:00 pm - 4:00 pm
Location:  Tiešsaiste

Diskusija “Lietotāju centrēta dizaina vērtība uzņēmējdarbībā” (angļu valodā)
Diskusiju moderē Gunita Kuļikovska.
Personīgajā pieredzē un profesionālos padomos radās Design Elevator līdzdibinātājs Charles Bušmanis, ZELTINI vadītājs Aigars Lauzis un industriālais dizainers Jānis Beinerts.

4:00 pm

Satelītpasākums - Jāņa Kļaviņa lekcija "Mārketings nav reklāma! Kā izmantot mārketinga rīkus apgrozījuma palielināšanai"

Tiešsaiste
26 November
Time:  4:00 pm - 5:30 pm
Location:  Tiešsaiste
Speaker:  Jānis Kļaviņš

Jānis Kļaviņš – mārketinga profesionālis, uzņēmējs, uzņēmumu attīstības konsultants, mārketinga stratēģiju pasniedzējs mārketinga akadēmijā. Konsultējis vairāk nekā 400 uzņēmumus visā Latvijā. Izstrādājis mārketinga stratēģijas vairākiem Latvijas “lielajiem” zīmoliem.

Reizēm uzņēmumi ar vārdu “mārketings” saprot komunikāciju. Tā ir tuvredzīga pieeja un bieži vien traucē sasniegt uzstādītos mērķus. Šajā lekcijā parādīšu veidus, kā plašāk apskatīties uz uzņēmuma mārketinga procesu un apzināt mārketinga rīkus, kas izmantojami apgrozījuma mērķu sasniegšanai.

Pieteikšanās forma: https://forms.gle/oMGPtACwaZQTKKL96

6:00 pm

IT MEET UP

26 November
Time:  6:00 pm - 9:00 pm
Location:  Tiešsaiste

18:00 - 19:00 IT infrastruktūras attīstība un tendences. Wordline Global vecākais sistēmu inženieris Jānis Stirna.
Kā transformējusies “dzelžu” pasaule? Linux nozīme biznesa vidē. Pasaules prakse (Mega-uzņēmumu risinājumi, mākoņi, DevOps)

19:00 - 20:00 Windows virtuālās darbstacijas. Wordline Global, sistēmas administrators Uvis Grava.
Kā virtuālās darbstacijas var palīdzēt attālinātajā darbā? Virtuālo darbstaciju uzturēšana (izaicinājumi klientiem un IT administratoriem). Microsoft serveri mākoņpakalpojumos.
Tehniskās sarunas - https://www.facebook.com/CesuDC/posts/1802710789882331

20:00 - 21:00 IT nozares diskusija “Kas ir vieda pilsēta un ko jādara rīt lai par tādu kļūtu Cēsis?”
Dalībnieki: “Tilde” valdes priekšsēdētājs Andrejs Vasiļjevs, “EchoTech” tehniskais, radošais vadītājs, ideju ģenerators un realizētājs Kaspars Urbāns, “OGN” vadītājs, programmētājs, Priekuļu novada pašvaldības deputāts Māris Baltiņš.

IT diskusija - https://www.facebook.com/CesuDC/posts/1802712749882135

November 27, 2020
9:45 am

Atklāšana. Ieraudzīt neredzamo.

Tiešsaiste
27 November
Time:  9:45 am - 10:10 am
Location:  Tiešsaiste
Speaker:  Jānis Ķīnasts
10:10 am

Kā iestartēt paliekošas pārmaiņas?

Tiešsaiste
27 November
Time:  10:10 am - 10:20 am
Location:  Tiešsaiste
Speaker:  Madara Ūlande

Praktiski, pieredzē balstīti stāsti un padomi par to, kā radīt un virzīt paliekošas pārmaiņas savā pilsētā, sabiedrībā, valstī un pasaulē.

10:30 am

Attālinātais vadītājs

Tiešsaiste
27 November
Time:  10:30 am - 10:50 am
Location:  Tiešsaiste
Speaker:  Renāte Strazdiņa

Vai vadītājs, kuru nesastop klātienē katru dienu, var būt labs vadītājs? Ko darīt vadītājam, kura komanda ir pametusi biroju un iekārtojusies virtuālajā birojā? Kur ir tā robeža, kad vadītājam ir jāsaka – šodien beidzam, tagad ir laiks “iet mājās un aizvērt virtuālā biroja durvis”.

10:50 am

7 proven keys to success

Tiešsaiste
27 November
Time:  10:50 am - 11:10 am
Location:  Tiešsaiste
Speaker:  Guillaume Cairou
11:10 am

Digitāli vesels

Tiešsaiste
27 November
Time:  11:10 am - 11:30 am
Location:  Tiešsaiste
Speaker:  Kristaps Krafte

Pārmaiņām, kas skar veselības aprūpes jomu gan pēdējos gados, gan Covid-19 laikā. Kā labāk sagatavoties nākotnes izaicinājumiem uzņēmējdarbībai veselības aprūpes jomā, ņemot vērā šī brīža situāciju un globālās tendences.

11:30 am

Caur ērkšķiem uz zvaigznēm

Tiešsaiste
27 November
Time:  11:30 am - 11:50 am
Location:  Tiešsaiste
Speaker:  Pauls Irbins

Kāpēc Cēsīm vajadzīgs kosmoss? Topošā Kosmosa izziņas centra idejas autora stāsts par grūtībām un izaicinājumiem ejot uz lielu un neticamu mērķi. Kā veidot sabiedrības uzticību? Kā noturēt motivāciju sevī un citos? Kā piecelties no neveiksmēs un kritumiem?

12:00 am

Pusdienu pārtraukums

27 November
Time:  12:00 am - 1:00 pm
Location: 
1:00 pm

Piedzīvojumi sākas tur, kur beidzas komforta zona

27 November
Time:  1:00 pm - 1:20 pm
Location: 

Kā no komfortablās IT nozares bez pieredzes un attiecīgās izglītības mesties sev nezināmajā tūrisma nozarē, lai izveidotu jaunu un Latvijā līdz tam brīdim nezināmu pakalpojumu segmentu - piedzīvojumu ceļojumus.

1:20 pm

Senioru un rotaļu laukumi kā iedvesmas avots

Tiešsaiste
27 November
Time:  1:20 pm - 1:40 pm
Location:  Tiešsaiste
Speaker:  Miks Lukstiņš

Ko bērni un seniori mums iemāca par motivāciju un atbilstošiem darba rīkiem? Senioru vingrošanas laukumos un bērnu rotaļu laukumu gūtās atziņas un novērojumi var tikt attiecināti arī uz darba vidi un darbiniekiem. Ar pareizajiem rīkiem un apstākļu radīšanu varam lauzt stereotipus. Stāsts būs par labāku pilsētvidi, bet šos pašus principus varam ņemt vērā arī savos uzņēmumos.

1:40 pm

Kā slinkumu pārvērst radošumā

27 November
Time:  1:40 pm - 2:00 pm
Location: 
Speaker:  Harijs Ābele

Par to, kā tikt galā ar slinkumu darīt monotonas darbības un kā slinkums darīt monotonās darbības atver radošumu, lai izdomātu arvien jaunus risinājumus, kas paātrina vai uzlabo noteiktus procesus. Par to, kā radās Beloved boards ideja un par to, cik ļoti svarīgi ir nospraust mērķus.

2:00 pm

Vadītājs un iespēja

Tiešsaiste
27 November
Time:  2:00 pm - 2:20 pm
Location:  Tiešsaiste
Speaker:  Matīss Neimanis

Buildit Latvia veic investīcijas agrīnas attīstības uzņēmumos, kuriem ir prototips, lieli un straujas attīstības plāni. Būtībā, investīcija tiek veikta komandā. Bet, lai uzņēmums strauji augtu – ir jāaug arī tās vadītājam. Vadītāja spēja augt līdz ar uzņēmumu ir iespēja pārējiem komandas dalībniekiem, darbiniekiem un investoriem sasniegt savus mērķus.

2:20 pm

Vadītājs un pārmaiņas

27 November
Time:  2:20 pm - 2:40 pm
Location: 
Speaker:  Jānis Ošlejs
2:40 pm

Ceļā uz izcilu kompāniju

27 November
Time:  2:40 pm - 3:00 pm
Location: 
Speaker:  Eva Sietiņsone
3:00 pm

Diskusija "Vietējo uzņēmumu izaugsmes iekšējie un ārējie faktori"

27 November
Time:  3:00 pm - 4:00 pm
Location:  Tiešsaiste
4:00 am

Cēsu novada uzņēmēju gada balvas laureātu pazziņošana

27 November
Time:  4:00 am - 5:00 pm
Location:  Tiešsaiste
5:00 pm

Satelītpasākums - darbnīca "Informācijas nodošana caur izglītojošām spēlēm un spēļošanu (gamification) mācību iestādēm un uzņēmumiem"

Tiešsaiste
27 November
Time:  5:00 pm - 6:30 pm
Location:  Tiešsaiste
Speaker:  Elīna Grāvelsiņa

Spēles ir alternatīva nogurdinošām lekcijām, tās var iepazīstināt ar produktu, iemācīt grūti uztveramu vielu un bieži vien spēlētājs pat neapzinās, ka spēlē spēli. Dalībnieki varēs uzzināt, kādas izglītojošas spēles un spēļu elementus var izmantot darbinieku vai klientu apmācībām, motivēšanai, attieksmju veidošanai un virzīšanai uz konkrētu darbību. Darbnīcā ikvienam būs iespēja izmēģināt roku savas spēles prototipa izveidē.

Pieteikšanās: https://ej.uz/speludarbnica

Papildus informācijai rakstiet elinagravelsina@gmail.com vai zvaniet 29356998
www.spelurisinajumi.lv

6:30 pm

10 Bezmaksas koučinga sesijas Cēsu uzņēmēju foruma dalībniekiem

Tiešsaiste
27 November
Time:  6:30 pm12:00 am
Location:  Tiešsaiste
Speaker:  Agnese Ramata

Koučinga saruna: 30 minūtes 1 personai.

Kad vērts pieteikties koučinga sarunām:
Ir neziņa, enerģijas vai motivācijas trūkums
Problēmas, domu, ideju iestrēgums, atkārtošanās
Vēlme pilnveidoties un attīstīties
Jauni izaicinājumi, pārmaiņas
Jauns amats vai komanda

Potenciālie sarunu virzieni:
Laika, resursu plānošana
Komunikācijas uzlabošana
Darba un privātās dzīves līdzsvara meklēšana
Konflikta situāciju, domstarpību risināšana
Vienošanos veidošana
Jaunu mērķu izvirzīšana, efektīvāka un ātrāka sasniegšana

Individuālās sarunas notiks attālināti: Skype, Ms Team, Zoom, Whatsapp, tālrunis.

Kontakti:
Agnese Ramata
agnese.ramata@gmail.com
www.agneseramata.lv

Pieteikties

jaunumiem

Ja vēlies saņemt jaunumus par forumu un nākotnē informāciju par uzņēmējdarbības aktualitātēm Cēsu novadā, tad aizpildi pieteikumu.

logocuf

Cēsu novada pašvaldība
Reģ. nr. 90000031048
Raunas iela 4, Cēsis, LV-4101